Kandyduję w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Małopolskiego jako kandydat komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w okręgu nr 4 obejmującym powiaty: nowotarski, tatrzański, wadowicki, suski i  myślenicki.

Zdecydowałem się ponownie na kandydowanie ponieważ uważam, że moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe oraz zaangażowanie w działalność społeczną zobowiązują mnie do podjęcia próby współdecydowania o naszych sprawach na poziomie Małopolski.

Jako długoletni samorządowiec mam dobre rozeznanie problemów i zagadnień, którymi żyją mieszkańcy Małopolski. Mam także świadomość ile wysiłku wkładają Wójtowie, Sołtysi i Radni samorządów gminnych i powiatowych w realizację przedsięwzięć służących nam wszystkim. Kilka lat temu jako prezes zarządu jednostki, której statutową działalnością jest budowa i utrzymanie infrastruktury komunalnej miałem bezpośredni kontakt z tymi problemami. Potem jako Sekretarz Powiatu miałem wielokrotnie możliwość przekonać się osobiście o problemach finansowania takich zadań.

Samorząd szczebla wojewódzkiego i jego agendy jest bezpośrednio odpowiedzialny za proces naboru, oceny, kontraktowania i rozliczania projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Jeśli z woli Wyborców otrzymam mandat radnego sejmiku, będę proponował zmiany i usprawnienia tak aby uprościć procedury pozyskiwania środków unijnych przez samorządy małopolskich gmin i powiatów

My Małopolanie odczuwamy szczególnie dotkliwie wszystkie problemy związane z niedostatecznym finansowaniem systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Wynika to z faktu, iż kwota jaką dysponuje małopolski oddział NFZ w przeliczeniu na 1 mieszkańca, jest znacząco niższa niż w innych województwach. Ponadto środki te w założeniu służyć mają wyłącznie finansowaniu procesu leczenia jako takiego. Na rozwój infrastruktury szpitalnej oraz na zakupy sprzętu i wyposażenia w małopolskich szpitalach pieniądze powinny się znaleźć, niezależnie czy organem założycielskim szpitala jest burmistrz albo prezydent, marszałek czy starosta. Wszyscy jesteśmy pacjentami i kiedy potrzebujemy pomocy nie interesuje nas kto odpowiada za szpital w którym szukamy pomocy. Liczymy na to, ze każdy szpital gdzie możemy trafić będzie odpowiednio wyposażony i przygotowany.  Niestety dzisiaj jest inaczej.

Pełniąc obecnie funkcję dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego doświadczam poważnych trudności w uzyskaniu wsparcia dla działań inwestycyjnych i modernizacyjnych jakie są niezbędne do przeprowadzenia w naszej podhalańskiej lecznicy. Uważam, ze sprawy ochrony zdrowia czy ratowania życia ludzkiego są najważniejsze. Będę zawsze prezentował jednoznaczne stanowisko w tej kwestii. Taka jest moja hierarchia ważności spraw i zadań którymi będę się zajmował jeśli z woli Wyborców uzyskam mandat radnego.

Jako radny sejmiku, członek koalicji sprawującej władzę w sejmiku małopolskim szczególnie mocno podkreślałem konieczność stworzenia możliwości finansowych w budżecie województwa małopolskiego dzięki czemu możliwe będzie udzielanie wsparcia, szczególnie szpitalom powiatowym. Pełniąc funkcję przewodniczącego komisji zdrowia starałem się przekonywać  członków komisji  na rzecz takich działań. Te starania przyniosły efekt. Dzięki pozytywnym działaniom Zarządu Województwa Małopolskiego, w szczególności Marszałka Witolda Kozłowskiego i V-ce Marszałka Łukasza Smółki w okresie od 2018 do 2023 szpitale powiatowe w Małopolsce otrzymały znaczące wsparcie finansowe. Należy podkreślić, że wcześniej, kiedy władzę w Małopolsce sprawowała koalicja PO – PSL szpitale powiatowe nie były z budżetu województwa systemowo dofinansowane, nie licząc incydentalnych decyzji.