Rusza 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - podhale24.pl
Czwartek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Renaty, Kastora
Rabka Zdrój
Rain
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 89 %
Rain
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
160 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 80 | 160 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
23.05.2019, 13:41 | czytano: 2834

Rusza 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Od 27 maja można będzie składać zadania do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który skończył 16 lat. Na wypełnione formularze Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego czeka do 17 czerwca.

Na realizację 4. edycji Budżetu Obywatelskiego WM Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza 12 milionów złotych.

W ramach regionalnego budżetu obywatelskiego zrealizowano w ostatnich latach bardzo wiele projektów kulturalnych, zdrowotnych, ekologicznych, edukacyjnych, skierowanych do seniorów czy osób niepełnosprawnych. Wśród nich znalazły się m.in. zajęcia terapeutyczne, warsztaty sztuki ludowej, szkolenia dla młodych piłkarzy, a także akcja sadzenia drzew, montaż defibrylatorów ratujących życie czy uruchomienie książkomatu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Różnorodność jest ogromna – niemal każdy ma więc szansę zrealizować swój pomysł! Ważne tylko, żeby nie był zbyt lokalny – zgłaszane do budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego zadanie musi obejmować swoim zasięgiem minimum jeden powiat lub miasto Kraków.

Obowiązkowym kryterium jest kwestia finansowa. W 4. edycji BO Małopolska będą mogły być realizowane tylko te zadania, których szacunkowy koszt wyniesie minimalnie 50 tys. zł, a maksymalnie – 150 tys. zł. W przypadku pomysłów, które w kolejnych latach będą generować koszty utrzymania, należy pamiętać, że rocznie nie mogą one przekraczać 10% kwoty realizacji tego zadania.

W tym roku można zgłosić zadania o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym. Mogą to być zarówno działania infrastrukturalne, czyli przewidujące wykonanie robót budowlanych, jak i o charakterze „miękkim” – w tym m.in. wydarzenia, warsztaty itp. Trzeba jednak pamiętać, że ze środków budżetu obywatelskiego województwa nie będą realizowane te zadania, które polegają na sfinansowaniu wyłącznie dokumentacji projektowej czy realizacji jednego z etapów większej inwestycji.

Pomysł już na etapie składania musi poprzeć 30 mieszkańców, którzy skończyli 16 lat i mieszkają na terenie subregionu, którego to zadanie dotyczy. Dowodem tego poparcia jest lista podpisów, którą trzeba dołączyć do formularza.

Wypełniony formularz zgłoszenia zadania i listę poparcia należy złożyć w urzędzie marszałkowskim w terminie od 27 maja do 17 czerwca. Można to zrobić osobiście, przynosząc dokumenty na dziennik podawczy urzędu (ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków) lub do którejś z agend zamiejscowych – w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz - II piętro, pok. 205), Tarnowie (Al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów) lub Oświęcimiu (ul. Śniadeckiego 21, 32-600 Oświęcim) – bądź wysłać je pocztą. Decyduje data wpływu do urzędu (bądź agendy), a nie stempla pocztowego.

Zadania można również zgłaszać drogą elektroniczną – za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej. W ten sposób można jednak wysłać tylko formularz, wymaganą listę poparcia trzeba będzie dostarczyć w oryginale do urzędu pocztą lub osobiście.

Wzór formularza i listy poparcia można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl

Każde zadanie, które zostanie zgłoszone do budżetu obywatelskiego, zostanie sprawdzone przez pracowników urzędu marszałkowskiego. Do 26 lipca Zarząd Województwa Małopolskiego opublikuje na www.bo.malopolska.pl listę wszystkich zgłoszonych zadań, z wyszczególnieniem odrzuconych propozycji. Co ważne – lista ta nie jest ostateczna, bo w 4. edycji wprowadzono możliwość odwołania się od tej decyzji ZWM. Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego, autor odrzuconego zadania będzie miał na to 5 dni roboczych od dnia opublikowania wspomnianej listy. Odwołania będzie rozpatrywać Rada Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wszystkie zadania, które zostaną ostatecznie ocenione pozytywnie, będą dopuszczone do głosowania. W tym roku potrwa ono od 9 do 30 września.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Obiektywny15:40, 23 maja 2019
Pneumatyczna hala przy szkole nr 2 w Nowym Targu, rozbudowa siłowni pod chmurką ja się pytam co zapomnieli co mają wykonać czy udają w urzędzie greka
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas