Niedzielne warsztaty w Atmie - podhale24.pl
Niedziela, 2 czerwca
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny
Rabka Zdrój
Clouds
11°
Wiatr: 14.652 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
11°
Wiatr: 15.804 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
12°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
12°
Wiatr: 9.864 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
27.06.2014, 18:32 | czytano: 930

Niedzielne warsztaty w Atmie

ZAKOPANE. Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” zaprasza na warsztaty rodzinne pt.: Konik Muzealny - "Hej tam spod Tater", czyli podhalańskie wariacje artystów związanych z Zakopanem.

To okazja, by poznać artystów, dla których sztuka podhalańska stała się ważnym źródłem inspiracji, odwiedzić dawną Szkołę Przemysłu Drzewnego, zobaczyć to, co zainteresowało Karola Szymanowskiego w Muzeum Tatrzańskim., dowiedzieć się, dlaczego artyści – tacy jak Stanisław Ignacy Witkiewicz – bywali w Zakopanem.

Drzeworyty, obrazy na szkle i muzyka wypełnią "Atmę" oraz zobrazują, w jaki sposób tradycje podhalańskie wpisały się w historię sztuki XX wieku. Zajęcia poprowadzi Klaudia Pazdan.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 29 czerwca br. w willi "Atma" ul. Kasprusie 19, godz. 11:00-14:00

KONIK MUZEALNY narodził się trzy lata temu w nowo otwartej po generalnym remoncie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Obecnie jako cykl warsztatów objął swoim działaniem wszystkie Oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie, tworząc jednorodny, lecz stale ewoluujący, system.

Co niedzielę (z wyjątkiem świąt i wybranych, związanych ze świętami weekendów) zajęcia odbywają się w innej galerii Muzeum. Zainspirowane różnorodnością zbiorów muzealnych, warsztaty przyjęły formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie.

To istotna rola KONIKÓW – łączą Oddziały i uświadamiają publiczności, że krakowskie Muzeum Narodowe to olbrzymi zbiór dzieł sztuki z różnych epok, dziedzin i stron świata. Gospodarzami spotkań są: macierzysta Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Kamienica Szołayskich ze wspaniałymi przykładami sztuki młodopolskiej i zbiorów kolekcjonerskich, muzea biograficzne – Dom Jana Matejki i Dom Józefa Mehoffera, prezentujący sztukę średniowieczną oraz cerkiewną Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, w którym zgromadzono dzieła sztuki europejskiej, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego – skarbnica cennych numizmatów i starodruków, Galeria Sztuki Starożytnej w Muzeum Książąt Czartoryskich i wreszcie Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem.

Każdy KONIK jest więc inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i przygotowywanie kreatywnych scenariuszy zajęć. Poprzez aktywne pokonywanie ścieżki każdego KONIKA uczestnicy mają okazję zdobyć, za każdym razem inną, wiedzę.

Warsztaty prowadzą przedstawiciele różnorodnych specjalizacji, które znajdują swój punkt odniesienia w zbiorach muzeum. Animatorami KONIKA są między innymi plastycy, historycy i historycy sztuki, etnologowie, literaturoznawcy i socjologowie.

Cykl skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4-7 lat. Zajęcia mają charakter otwarty - uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy i skończyć ją w dowolnym momencie.

Warsztaty nie wymagają rezerwacji, ale są płatne - wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (max 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Szczegóły na www.muzeum.krakow.pl

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas