Jury w składzie:
Anna Naglak – nauczyciel, regionalista, instruktor zespołów góralskich, Anna Trebunia-Wyrostek – kulturoznawca, regionalista, muzykantka, Bronisława Obrochta-Tatar - twórca ludowy, solista zespołów regionalnych, Adam Karpiel – muzykant, regionalista, Jan Karpiel – architekt, muzykant, regionalista, członek jury MFFZG,Tomasz Słodyczka - instruktor zespołów regionalnych, solista oraz przewodniczący komisji – Jan Karpiel „Bułecka” - po przesłuchaniu 367 uczestników w 88 grupach, w 11 kategoriach regulaminowych, przyznało następujące nagrody:
Grupy dziecięce i młodzieżowe – do 18 roku życia:
w KATEGORII II - Przegląd śpiewu pasterskiego im. Heleny Łacek, w kategorii wiekowej od 12 - 18 lat:
GRUPY ŚPIEWACZE:
ZŁOTY ZBYRCOK:
grupa śpiewacza BIAŁODUNAJCANIE
duet z zespołu ZBÓJNICEK z Zębu
SREBRNY ZBYRCOK:
grupa śpiewacza z zespołu ORAWIANIE z Lipnicy Wielkiej
grupa śpiewacza z zespołu MALI WIYRCHOWIANIE z Bukowiny Tatrzańskiej
BRĄZOWY ZBYRCOK:
grupa śpiewacza BIAŁCANIE
SOLIŚCI:
ZŁOTY ZBYRCOK:
Kacper Śmiałek
SREBRNY ZBYRCOK:
Aleksandra Nędza-Chotarska z TCKiS „JUTRZENKA”
BRĄZOWY ZBYRCOK:
Karolina Sutor z zespołu ZWYRT z Nowego Targu
w KATEGORII III – Przegląd gry na instrumentach pasterskich im. Jana Folfasa-Grzybka do lat 18:
ZŁOTY ZBYRCOK:
Muzyka pasterska „JUTRZENKA”
SREBRNY ZBYRCOK:
nie przyznano
BRĄZOWY ZBYRCOK:
nie przyznano
w KATEGORII IV - Przegląd muzyk młodzieżowych im. Andrzeja Styrczuli-Maśniaka i Marka Łabunowicza-Mai, grupa młodsza do 13 lat:
ZŁOTY ZBYRCOK:
muzyka z zespołu MAŁY ZBÓJNICEK z Zębu (prymista Jakub Karpiel)
SREBRNY ZBYRCOK:
kapela I z zespołu MAŁOLIPNICANIE (rodzina Olesińskich)
BRĄZOWY ZBYRCOK:
muzyka ZBYRCOK z Zakopanego
w KATEGORII IV - Przegląd muzyk młodzieżowych im. Andrzeja Styrczuli-Maśniaka i Marka Łabunowicza-Mai, grupa starsza od 14 do 18 lat:
ZŁOTY ZBYRCOK:
Muzyka z Kościeliska (prymista Bartłomiej Bzdyk)
SREBRNY ZBYRCOK:
Kapela z TCKiS „JUTRZENKA” (prymista Karol Murzydło)
BRĄZOWY ZBYRCOK:
Muzyka z Poronina (prymista Maciej Franosz)
Grupy rodzinne i dorośli:
w KATEGORII I - Przegląd grup rodzinnych im. Józefa Bukowskiego Tyrały:
ZŁOTY ZBYRCOK:
Grupa rodzinna Siostry Paluch
SREBRNY ZBYRCOK:
nie przyznano
BRĄZOWY ZBYRCOK:
nie przyznano
w KATEGORII II - Przegląd śpiewu pasterskiego im. Heleny Łacek, w kategorii wiekowej powyżej 18 lat:
GRUPY ŚPIEWACZE:
ZŁOTY ZBYRCOK:
grupa śpiewacza z zespołu ZBÓJNICEK z Zębu
grupa śpiewacza z Zespołu im. Kimka Bachledy
SREBRNY ZBYRCOK:
grupa śpiewacza KALINA
grupa śpiewacza 9-siył
grupa śpiewacza z zespołu góralskiego „WIYRCHOWIANIE” z Bukowiny Tatrzańskiej
grupa śpiewacza „Aśka i Przyjaciele”
BRĄZOWY ZBYRCOK:
grupa śpiewacza „OWCOK” z Jabłonki
grupa śpiewacza z zespołu „REGLE” z Poronina,
grupa śpiewacza z zespołu „MŁODE PODHALE” z Nowego Targu
grupa śpiewacza działająca przy Związku Podhalan w Gronkowie
grupa śpiewacza „BIAŁCANIE”
grupa śpiewacza z zespołu „POLANIORZE” z Kościeliska
SOLIŚCI:
nagród nie przyznano
w KATEGORII III – Przegląd gry na instrumentach pasterskich im. Jana Folfasa-Grzybka powyżej lat 18:
ZŁOTY ZBYRCOK:
duet Regina Gąsienica-Giewont i Klemens Słodyczka
SREBRNY ZBYRCOK:
nie przyznano
BRĄZOWY ZBYRCOK:
nie przyznano
w KATEGORII V – Przegląd muzyk im. Stanisława Nędzy-Chotarskiego i Stanisława Szczepaniaka-Bańscorza:
ZŁOTY ZBYRCOK:
muzyka „TRZYDZIESTOLATKI”
SREBRNY ZBYRCOK:
muzyka zespołu „9-Siył”
muzyka Jakuba Klusia z Zakopanego
BRĄZOWY ZBYRCOK:
muzyka zespołu „GIEWONT”
w KATEGORII VI - Przegląd muzyk rodzinnych im. Tadeusza Styrczuli - Maśniaków
ZŁOTY ZBYRCOK:
muzyka rodziny Długopolskich z Dzianisza
SREBRNY ZBYRCOK:
nie przyznano
BRĄZOWY ZBYRCOK:
nie przyznano
DODATKOWE NAGRODY REGULAMINOWE:
Nagroda Wójta Gminy Kościelisko :
muzyka zespołu „SKALNI” z Krakowa
Nagroda Prezesa Związku Podhalan:
muzyka „Trzebuńskie Kliszczaki”
Nagroda Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko:
grupa śpiewacza „CHOCHOŁOWIANKI”
POZAREGULAMINOWE WYRÓZNIENIA:
Wyróżnienie Wójta Gminy Kościelisko :
Maria Krzeptowska z zespołu „POLANIORZE”
Wyróżnienie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko:
Muzyka dziecięca z TCKiS „JUTRZENKA” (prymista Szymon Rysula)
POZAREGULAMINOWA NAGRODA SPONSORSKA – ufundowana przez pracownię strojów regionalnych Gorsecik:
Kamila Jarząbek z zespołu „ZOHYLINA” z Boru
Komisja dziękuje uczestnikom za liczny udział w przeglądzie. Zauważa wysoki, wyrównany poziom wykonawczy. Cieszy nas fakt, przestrzegania regulaminu poszczególnych kategorii przeglądów. Komisja dziękuje organizatorom i prowadzącej - Pani Zofii Kubiniec-Stanuch, za bardzo sprawne i profesjonalne przeprowadzenie imprezy.
Uwagi:
Wszystkich laureatów „ZŁOTYCH ZBYRCOKÓW”, czyli nagród głównych, komisja rekomenduje do udziału w „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej.
Uwagi Jury:
Do muzyk:
Prosimy zwracać uwagę na ustawienie muzykantów na scenie (dotyczy szczególnie muzyk dziecięcych)
Zwracać uwagę na pełne brzmienie kapeli z wyraźnym rozróżnieniem na I i II sekund
Basy mają grać dźwięki pojedyncze, bez użycia dwudźwięków, które są niedopuszczalne w muzyce tradycyjnej
Pożądane jest stosowanie odmian nut zarówno w śpiewie jak i w graniu.
opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Skontaktuj się z nami
- +48 796 024 024
+48 18 52 11 355 - redakcja@podhale24.pl
- m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas